W pobliżu


Położenie willi "Słoneczko" jest doskonałym miejscem „wypadowym” na wycieczki piesze, rowerowe lub narciarskie. W odległości 3km mieści się profesjonalna trasa dla narciarstwa biegowego.

Nasz obiekt jest oddalony ok. 200m od skrzyżowania dróg prowadzących z Sosnówki Górnej do Karpacza, Borowic i Sosnówki Dolnej.

Korzystając z noclegu w kwaterach w Karpaczu i okolicach, warto wybrać się na organizowane przez nas wycieczki po Kotlinie Jeleniogórskiej- szlakiem zamków, pałaców i ogrodów (największa ilość na 1 km2 w Europie), do zamku Książ w Wałbrzychu, Kościołów Pokoju w Świdnicy i Jaworze, do Krzeszowa gdzie znajduje się klasztor Ojców Cystersów i przepiękny kościół klasy „0”. Obiekty te są wpisane w światowy rejestr zabytków.

Organizujemy również wycieczki do naszych sąsiadów po czeskiej stronie do Skalnego Miasta w Adersbach, Jańskich Laźni, Pragi oraz do Saksonii Szwajcarskiej, Drezna i innych miejscowości po niemieckiej stronie.

Żródełko Miłości

W niedalekiej odległości od naszego gospodarstwa, na zboczu góry Grabowiec, na wysokości 668 m.n.p.m, skąd rozpościera się przepiękny widok na Karkonosze, położona jest kaplica św. Anny.  Ten późnobarokowy budynek został wzniesiony w 1312 r., jednak jakiś czas później kaplica zawaliła się. Pozostałości odremontowano w 1772 r. Aktualnie w zdecydowanej większości elementy kaplicy datowane są na XVIII w. Wnętrze jest późnobarokowe. Zabytkiem opiekuje się parafia rzymsko-katolicka p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Ostrobramskiej w Sosnówce.

Wśród miejscowej ludności krąży podanie, że jeśli nabierzemy w usta wody z Dobrego Źródła i siedem razy obiegniemy kaplicę, zapewni nam to szczęście w miłości. Panowie, którzy mają okazję pić tę wodę regularnie w pensjonacie Śnieżna Kopa, zgodnie twierdzą, że jest ona lepsza od viagry!

CZAKRAM MOCY

Również w niedalekiej odległości od nas znajduje się szczególnie energetyczne miejsce nazywane "czakramem". Po wejściu na olbrzymi, naturalnie uformowany przez naturę głaz, skąd roztacza się przepiękny widok na Kotlinę Jeleniogórską, rzeczywiście czuje człowiek przypływ sił witalnych, a po zajęciu pozycji "lotosu", zamknięciu oczu i skupieniu uwagi na własnym ciele, niejako zespolonym z tym głazem, można odczuć moc olbrzyma i totalną symbiozę z naturą. Uczucie niezwykłe do tego stopnia, że po takiej pół godzinnej medytacji człowiek z jednej strony czuje się jak ptak gotowy wzlecieć ponad dolinę a jednocześnie tak silny, że góry przenosić mógłby.

WODOSPAD PODGÓRNA - RAJ DLA MORSÓW

Do wody wchodzimy wolno, nie tłumiąc w sobie chęci głośnego wyrażenia emocji - poucza Andrzej Chudzikiewicz, operator koparki i szef Górskiej Szkoły Morsów. - Pół minuty do trzech wystarczy, żeby poczuć się jak na rauszu. Kolega twierdzi, że to lepsze niż orgazm. Ambicjonalne przedłużanie kąpieli jest jednak niewskazane: zdarzyło się już, że trzeba było reanimować tych, co zanadto zsinieli.

Nieformalną Górską Szkołę Morsów założył w 1993 roku w Karkonoszach ukraiński lekarz Jewgienij "Żenka" Tichonow. Wyznawcy wodnej krioterapii kąpią się według jego zaleceń raz-dwa razy w tygodniu, w wodospadzie w Przesiece, gdzie woda nigdy nie przekracza kilku stopni. Właściciel pensjonatu Śnieżna Kopa jest instruktorem tej zimnej ale zdrowej dyscypliny i organizuje weekendowe kursy inicjacyjne dla morsów.


Prosimy o kontakt
z właścicielem obiektu i poinformowanie
o niedziałającej stronie www.snieznakopa.wkarpaczu.pl

tel.[+48] 757610241Opiekun strony - Tenet Jelenia Góra tel. 75 64 19 919
Aby aktywowac strone nalezy sie zalogowac tutaj i przedłużyc ważnośc strony